25 February 2008

Pilihanraya Umum 2008 : Pertarungan Menarik Pilihan LAILA (Siri 1 - Utara)

Penamaan calon bagi Pilihanraya 2008 telahpun berakhir 24 Februari lalu. Setelah tamat penamaan calon, BN telah menang 9 kerusi tanpa bertanding (termasuk Dato Azalina Othman yang menang 2 penggal berturut2 tanpa dicabar) dan PAS pula menang 1 kerusi tanpa bertanding di kerusi DUN Kijang, Kelantan.

Bagi saya, pilihanraya kali ini penuh dengan pertembungan menarik yang pasti ditunggu2 oleh rakyat Malaysia. Di sini saya senaraikan kerusi Parlimen dan DUN yang menjadi pilihan saya dan akan menjadi perhatian ramai pihak pada 8 Mac nanti.


PERLIS
P1 - PADANG BESAR Datuk Seri Azmi Khalid (BN) vs Zolkharnain Abidin (Pas)
P2 - KANGAR Datuk Seri Mohd Radzi Sheikh Ahmad (BN) vs. Tunku Abdul Rahman Tunku Ismail (PKR)
P3 - ARAU Datuk Dr Haron bin Din (PAS) vs. Datuk Ismail bin Kasim (BN)
N12 – TAMBUN TULANG Datuk Shahidan Kassim (BN) vs Che Nordin Che Ahmad (PAS)
KEDAH
P5 - JERLUN Idris Ahmad (PAS) vs Datuk Mukhriz Mahathir (BN)
P6 - KUBANG PASU Dato Johari Baharum (BN) vs Abdul Isa Ismail (PAS)
P8 - POKOK SENA Datuk Abdul Rahman Ibrahim (BN) vs Mahfuz Omar (PAS)
P15 - SUNGAI PETANI Datuk Zainuddin Maidin (BN) vs Johari Abdul (PKR)
P16 - BALING Taib Azamuddin (PAS) vs Abdul Azeez Abd Rahim (BN)
P18 - KULIM-BANDAR BAHARU Datuk Abd Aziz Sheikh Fadzir (BN) vs Zulkifli Nordin (PKR)
N8 - PEDU Dato Mahazir Khalid (BN) vs Zamri Yusof (PKR)
PULAU PINANG
P41 - KEPALA BATAS Dato Seri ABdullah Ahmad BAdawi (BN) vs Subri Md Arshad (PAS)
P42 - TASEK GELUGOR Tan Sri Nor Mohamed Yaacob (BN) vs Ismail Salleh (PAS)
P43 - BAGAN Lim Guan Eng (DAP) vs Song Chong Len (BN)
P44 - PERMATANG PAUH Datin Seri Wan Azizah Ismail (PKR) vs Dato Firdaus Ismail (BN)
P46 - BATU KAWAN Tan Sri Koh Tsu Koon (BN) vs Ramaamy Palanisamy (DAP)
P51 - BUKIT GELUGOR Karpal Singh (DAP) vs Koay Kar Huah (BN)
PERAK
P60 - TAIPING Dato M Kayveas (BN) vs Nga Kor Ming (DAP)
P61 PADANG RENGAS Dato Mohamad Nazri Aziz (BN) vs Alias Zenon (PKR)
P62 SUNGAI SIPUT Dato S Samy Vellu (BN) vs Micheal Jeyakumar (DAP) vs Nor Rizan (Bebas)
P64 - IPOH TIMUR Lim Kit Siang (DAP) vs Liew Mun Hun (BN)
P66 - BATU GAJAH Cheah Yok Can (BN) vs Fong Po Kuan (DAP)
P67 - KUALA KANGSAR Dato Seri Rafidah Aziz (BN) vs Khairudin Malik (PAS)
P76 - TELUK INTAN Dato Mah Siew Keong (BN) vs M Manogran (DAP)
N1 - PENGKALAN HULU Dato Seri Tajol Rusli Ghazali (BN) vs Lee Sing Long (PKR)
N6 - KUBU GAJAH Dato Raja Ahmad Zainuddin (BN) vs Mohd Nazri Din (PAS)

No comments:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...